Naše tipy

Doporučujeme navštívit v našem okolí

Kam za dobrým jídlem?

Naše restaurace je otevřená pro hosty v letní a zimní sezóně. Otevřeno je vždy od pátku do neděle. Letní sezóna začíná v červenci a trva obvykle do konce září (podle počasí). Zimní sezóna je pak od ledna zhruba do poloviny března, podle sněhu.

Mimo otevírací dobu restaurace mohou naši ubytovaní hosté využít samo-obslužný bar. Vždy je zde na čepu lokální pivo a nabídka alko a nealko nápojů. Naši hosté se mohou sami libovolně obsloužit a svou spotřebu pak hradí na konci pobytu.

V blízkosti Červené Vody je ale hned několik dalších ověřených možností, kde se dobře najíst.

Pokud chcete návštěvu restaurace spojit i s výletem, doporučujeme výstup na Horu Matky Boží v Králíkách a rezervaci míst v rodinné restauraci v hotelu Kačenka. Výlet na rozhlednu a výborný oběd či večeři pak najdete i při procházce z Červenovodského sedla na Suchý Vrch v restauraci Kramářova chata. Českou klasiku i burgery z trhaného masa můžete ochutnat v restauraci Na Kovárně v Lichkově, v jehož okolí se určitě ocitnete, pokud se rozhodnete pro výlet na dělostřeleckou tvrz Bouda.

Klasickou českou hospodu s výborným obědovým menu najdete pak v restauraci U Lípy v Králíkách. Přímo v Červené Vodě u obecního úřadu můžete vyzkoušet restauraci U Trojice.

Tipy na výlety

Okolí Červené Vody v Kladské kotlině je naprosto perfektním místem pro rodinné výlety i akce s přáteli. V kterémkoli ročním období si tady najdete nějakou zábavu, a pokud ne, my vám rádi poradíme a podělíme se i o naše zážitky.

ZIMA a JARO: protáhnout se na lyžích, běžkách, bruslích a pěšky

• Zima je v Červené Vodě snad nejhezčí období. Zalyžovat si můžete takřka až do konce března v nedalekém Skiresortu Buková Hora. Areál nabízí na společný skipas více než 8 000 m sjezdovek a všechny jsou po celé délce technicky zasněžovány. Najdete zde nejdelší sjezdovku celých Orlických hor s délkou 2 290 m. V areálu najdete i večerní lyžování, 4 sedačku a různé typy vleků. Parkování je možné na místě, ale rádi vás tam také zavezeme.

• Nudit se tady nebudou ani běžkaři. Kolem Červené Vody najdete 2 hlavní běžkařské trasy: Jeřáb a Buková hora – Suchý vrch. Oblast Jeřáb nabízí celkem 26 km strojově upravovaných lyžařských stop, přes které můžete prosvištět kolem rozhledny na Křížové hoře, klášteru v Dolní Hedči a občerstvit se na známe Severomoravské chatě. Na trať kolem Bukové hory se pak můžete nechat vyvézt lanovkou a navštívit Červenovodské sedlo, Suchý vrch s rozhlednou a hotelem Kramářova chata i tvrz Bouda.

• Určitě využijete i lední brusle, když si je přibalíte do baťužku. Zabruslit si můžete na venkovním hokejovém hřišti v Žamberku, a nebo přeje-li počasí na vodní přehradě Pastviny.

• A pěší túry, ty jsou v zimní krajině Orlických hor, která dokáže být ledová až do pozdních jarních dní, zážitkem. Můžete vyrazit na nedaleký Kralický Sněžník, výstup do výšky 1 423 metrů není nejsnazší, ale odměnou vám bude nádherný výhled a panenská příroda. Na vrchol totiž nevede silnice ani lanovka a nestojí tu žádná stavba. Z Kralického Sněžníku můžete zalesněným pohraničním hřebenem dojít na vrch Klepý s rozhlednou Klepáč. Potkáte zde jen hrstku turistů a výhled za to také stojí. Z rozhledny můžete na protilehlém kopci vidět dominantu Dolní Moravy, Stezku v oblacích, která také stojí za návštěvu. Rádi s vámi projdeme turistické mapy a doporučíme takové výlety a trasy, které vás budou bavit. Sami jsme velcí fanoušci pěší turistiky a místní kopce máme prochozené.

LÉTO A PODZIM: je to tady na houby, doslova :)

• Houbařův ráj: Neuvěříte, dokud to sami nezažijete, ale místní houby na Suchém Vrchu či v okolí Dolní Moravy jsou prostě tak nějak větší než kdekoli jinde. Nevěříte? Přijeďte a přesvědčte se. Hub je tady tolik, že vám rádi prozradíme i naše tajná místa. Půjčíme vám i košíček a sušičku tak, abyste si houby dovezli i domů.

• Pokud holdujete klasickým malým koupalištím, potěší vás určitě koupaliště v nedalekých Králíkách. Pohodlně se k němu dostanete po cyklo a inline stezce, která Červenou Vodu a 4 kilometry vzdálené Králíky propojuje. Autem (ale i na kole) můžete navštívit také průzračné koupaliště v Jablonném nad Orlicí. A cestu si můžete zpříjemnit pěší vycházkou na Kramářovou chatu s rozhlednou na Suchém Vrchu (vede tam turistická stezka jak z Červené Vody, tak z Červenovodského sedla, kde můžete pohodlně zaparkovat).

• Pořádnou přírodní koupačku i s možností půjčení motorové lodi či šlapadla si užijete u 20 kilometrů vzdálené vodní nádrže Pastviny.

• Největším rájem je ale okolí Červené Vody pro cyklisty. Využít můžete běžkařské ale i turistické trasy. Velkou zajímavostí v okolí jsou také bunkry, které jsou trvalou připomínkou československého opevnění z let 1935–1938. Mnoho z nich je i dnes přístupných pro veřejnost, například můžete navštívit dělostřeleckou tvrz Bouda či tvrz Hůrka.

• Pro milovníky piva doporučujeme nejen vyzkoušení hanušovického Šeráka či podorlické Kněžny přímo v naší restauraci, ale také návštěvu pivovarského muzea v Hanušovicích. Předem lze domluvit i exkurzi v pivovaru, která rozhodně stojí za to a dozvíte se nejen, jak se pivo v Hanušovicích vaří, ale také proč se jmenuje zrovna Holba.

• Nad městem Králíky se tyčí Hora Matky Boží, na jejíž vrchol se dostane příjemnou procházkou přímo z Králík, ale také delším okruhem z Červené Vody. Odměnou vám bude nejen krásný výhled na Kralický Sněžník, Klepý či Suchý Vrch, ale můžete se i zchladit a rozjímat v poutním komplexu a klášteře na jejím vrcholu. Cestou dolů zpět do Králík pak nezapomeňte navštívit Chalupu u pramene – ekologický penzion s vlastní biofarmou. Jejich výborný tvaroh je právě ten, který můžete ochutnat na našem farmářském chlebu či s bramborami na loupačku z naší restaurace.

• V nedalekém polském Miedzylesie pak můžete navštívit místní zámek a po cestě zpět